Psychologia fotografii

o robieniu zdjęć z perspektywy psychologa

Sztuka wysublimowanej fotografii/ High art (1998)

3 kwietnia 2016 Emilia Mańk 9 komentarzy

Zafascynowana pracami Lucy i kręgiem jej artystycznych przyjaciół, Syd szybko wnika w nowe środowisko, oddalając się od swojego chłopaka. Otoczenie Lucy to ludzie ogarnięci niemocą twórczą, pogrążeni w narkotykach, usprawiedliwiający własną apatię pasywnością reszty grupy. Syd namawia Lucy do powrotu do fotografowania na łamach Frame upatruje  w tym szansę wyrwania jej z twórczej apatii. Między kobietami rodzi się silna więź, która skłania obie do zweryfikowania ich dotychczasowego życia zawodowego i związków.

Poza wątkiem miłości lesbijskiej Lisa Cholodenko pokazuje typowe dylematy artystów u progu kariery  –  do czego są zdolni aby zdobyć sławę i jakie są jej konsekwencje.

opis dystrybutora dvd/ http://www.filmweb.pl

 Sztuka wysublimowanej fotografii
Szczerze powiem, że trafiłam na ten film przez przypadek (a tak naprawdę zwrócił mi na niego uwagę mój chłopak). Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, a że głównym tematem miała być fotografia to postanowiłam go obejrzeć.
.
Ciężko mi jednoznacznie napisać, czy mi się podobał, czy nie. W pewnych momentach miałam wrażenie, że opowiada bardziej o uczuciach między dwoma kobietami, zmysłowości, fascynacji – niż samej fotografii. Ale dowiadujemy się z niego także o tym, jak powstają portrety oraz jak ważne w fotografii są uczucia i stosunek twórcy do fotografowanej osoby. W każdym razie nie uważam tego czasu za straconego i myślę, że każdy kto interesuje się robieniem zdjęć coś z niego wyniesie. Nie będę się rozpisywać, oceńcie sami.
.
Nie chcę tworzyć tu miejsca z recenzjami filmów tylko coś w rodzaju katalogu, spisu tytułów, które obejrzałam i uważam za interesujące.
.
W komentarzach piszcie, jakie filmy o tematyce fotograficznej widzieliście ostatnio, chętnie pooglądam! 🙂
.
Polub mnie na facebooku: Polub mnie na facebooku:
                             
.

Zapisz

#film#fotografia#polecane#psychologia

Previous Post

Next Post

%d bloggers like this: