Ostatnimi czasy podcasty stają się coraz bardziej popularne. Z miesiąca na miesiąc powstaje kilka nowych ciekawych pozycji, które warto obserwować. W związku z tym postanowiłam zebrać dla Was te poświęcone fotografii (i które sama chętnie słucham) i opisać w poniższym artykule.

Co to jest podcast?

Zacznijmy może od krótkiego wstępu. Bo czym właściwie są te podcasty? W dużym skrócie – to takie współczesne audycje radiowe, które dostępne są przez Internet. Możesz ich słuchać kiedy chcesz i jak chcesz, a poruszają naprawdę bardzo wiele tematów – każdym znajdzie coś dla siebie. Nagrywane są w postaci wypowiedzi samych autorów, czasami do rozmowy zapraszani są też goście, najczęściej eksprci w dziedzinie, której dotyczy dany odcinek podcastu.

W związku z tematem bloga wypiszę Wam tylko podcasty poświęcene fotografii. Może kiedyś przyjedzie czas też na inne. 🙂

Podcasty o fotografii

Niezłe aparaty

Podcast prowadzwony przez Jacka Siwko, chyba najbardziej znany z tematyki fotograficznej. Głónie poświęcony fotografii ślubnej i dziecięcej. Jacek do każdego odcina zaprasza innego fotografa, który opowiada o swojej pracy, życiu, inspiracjach i sposobie na prowadzenie działalności fotograficznej.

Link do odcinków


Podcast o Fotografii – FotoBłysk

Michał Kula, twórca bloga i kanału na YouTubie o nazwie FotoBłysk, też od niedawna publikuje dla nas odcinki podcastów, w których rozwija tematy luźno związane z samą fotografią, a nie do końca z technicznymi aspektami robienia zdjęć, czym zajmował się do tej pory.

Więcej informacji o podcaście


Fotografuj Sercem! – Michał Brzegowy

Michał głównie fotografuje pary zajmując się sesjami ślubnymi, czy narzeczeństkimi. Na jego zdjęciach znajdziecie wiele emocji. I to właśnie tym tematom poświęca swój podcast. Opowiada o storytellingu w fotografii ślubnej, podpowiada jak prowadzić Social Media i zdradza swoje tajniki, które pozwalają mu robić lepsze zdjęcia.

Podcast Michała – więcej info


“Zień Dobry!” – Tomasz Zienkiewicz

Na pewno większość z Was kojarzy Tomka i jego FotoKawki na YouTubie. Kilka dni temu Zieniu opublikował pierwszy odcinek swojego podcastu. Każdy odcinek poświęcony innemu tematowi, dokładnie przygotowany i szczerzej omówiony będzie świetnym uzupełnieniem do prawie codziennych, luźnych Livów z YouTuba.

Więcej o Zień Dobry – tutaj


Zawód Fotograf – Kuba Ociepa

Kuba rozmawia z innymi fotografami o tym, w jaki sposób prowadzą swój biznes i podpytuje ich jak wygląda życie zawodowych fotografów.

Link do pierwszego odcinka


Fotograficznie Rzecz Biorąc – Szymon Kasolik

Szymon rozmawia z innymi fotografami o ich pasji do fotografii. To kolejne dobre źródło, by poznać sposób działania i myślenia innych twórców.

Więcej na stronie


Fizycznie o fotografii – Adrian Filipiak

Jak pisze sam Adrian jest to “podcast poświęcony fotografii. Zmuszający do zastanowienia się nad tezami autora i wyciągania własnych wniosków.”

Posłuchaj tutaj


Storytelling dla fotografów – Jakub Świętochowski

Ostatnia propozycja ode mnie. Na razie jeden odcinek ale zapowiada się bardzo ciekawie. Podcast w całości poświęcony opowiadaniu historii w fotografii, czyli tzn, storytellingu.

Strona podcastu


I to już wszystkie podcasty, którymi chciałam się z Wami podzielić. Znalazłam ich duzo więcej, niestety duża część z nich z jakiś powodów nie jest już dostępna online – a szkoda.

Słuchasz podcastów? Który jest Twoim ulubionym?

A może jakiś pominęłam? Daj znać w komenrarzu.

2.8 8 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal Bloch
Michal Bloch
13 kwietnia 2020 22:22
Patrycja
Patrycja
2 marca 2021 12:48

Polecam podcast Filip Kowalkowski Fotografia. Wywiady z mistrzami fotografii ze Stanów i z Polski. Mega inspirujący!
https://open.spotify.com/show/5Z5uKOqOabiJuhZ9MjX6AE

Błażej
Błażej
18 maja 2023 13:36

Słucham 3 a w zasadzie słuchałem bo tylko jeden publikuje w miarę regularnie. I to jest mój numer jeden – niezleaparaty