Nie ma co się przed tym bronić i udawać, że tak nie jest:  na Instagramie przebywa teraz najwięcej ludzi, dlatego warto tam być i publikować swoje prace. Na samym początku IG był traktowany jako narzędzie w głównej mierze działające na smartfonach, wymyślone po to, by móc na szybko dzielić się swoją codziennością. Co prawda od kilku lat możemy swobodnie przeglądać, lajkować i komentować przez przeglądarkę na komputerze ale Facebook przez długi czas bronił się przed wprowadzeniem możliwości publikowania zdjęć z poziomu komputera. Na szczęście chyba wreszcie dotarło do nich, że Instagram od dawna nie jest już portalem do spontanicznego wrzucania fotek z telefonu, tylko stało się miejscem, gdzie publikowane zdjęcia są coraz lepszej jakości i już bardzo rzadko zrobione za pomocą smatfona.

Post o planowaniu i publikowaniu postów na Instagramie miał powstać już dawno temu, jednak do tej pory nie udało mi się znaleźć rozwiązania, które pozwoliłoby na publikację zdjęć w dobrej jakości. Albo coś nie działało, nie wszystkie posty chciały się publikować, a jak już się udało to kolory nie były zbyt zadowalające. A wiadomo – dla nas fotografów jakość publikowanych fotografii ma ogromne znaczenie. Przeprowadziłam dzisiaj testy i Creator Studio zdało się śpiewająco.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Poznaj Creator Studio

Creator Studio jest facebookowo-instagramowym narzędziem do zarządzania zawartością naszych kont. Co prawda działa ono już od 2017 roku, ale do tej pory mogliśmy sprawdzić na nim głównie statystyki. Dopiero od kilku dni mamy możliwość korzystania z niedostępnych wcześniej funkcji – planowania i publikowania postów na Instagramie.

Jak dodać konto do Creator Studio?

Aby wejść na swoje konto kliknij w TEN link (niestety póki co nie ma bezpośredniego odnośnika do CS z poziomu Facebooka czy Instagrama). Ale zanim to zrobisz, sprawdź najpierw, czy Twoje konto na IG jest kontem firmowym i zostało powiązane z firmową stroną na Facebooku.

Pamiętaj, że z Creator Studio możesz korzystać tylko wtedy, gdy masz konto firmowe na Instagramie powiązane ze swoim fanpage.

Gdy masz już to za sobą, wystarczy, że klikniesz ikonkę Instagrama na górze strony i wybierzesz opcję “Powiąż konto”. Po przeklikaniu się przez wszystkie okna i ponownym zalogowaniu się będziesz mógł już zarządzać swoimi wszystkimi kontami. 🙂

Proste, prawda?

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera?

  1. Upewnij się, że masz przełączone na zakładę “Instagram”. Belka powinna zmienić kolor z niebieskiego na różowo-fioletowy.
  2. Kliknij na strzałkę przy napisie “wszystkie media”, by wybrać konkretne konto, na którym chcesz opublikować post. Możesz też dodać jeden post na kilka swoich kont jednocześnie.
  3. Teraz możesz już kliknąć przycisk po prawej stronie, by móc dodać post standardowy (aktualności na instagramie) albo video do IGTV.
  4. W polu “Twój post” wpisujesz treść posta wraz z oznaczeniami i hasztagami. Na dole masz informacje o tym ile pozostało Ci do wykorzystania znaków, wzmianek i hasztagów.
  5. Klikając “+ Dodaj zawartość” na górze (lub w oknie, gdzie ja mam już wrzucone zdjęcie) wybierasz fotografię do wrzucenia. Masz możliwość wybrania zdjęcia z dysku albo wykorzystanie takiego, które zostało już opublikowane na jakimś Twoim medium.
  6. Klikając na trzy kropeczki pod zdjęciemi możesz je przyciąć do kwadratu. Wrzucałam zdjęcie, gdzie jego dłuższy bok wynosił 1500px i jakość była świetna. Zresztą możesz podejrzeć je tutaj.
  7. Teraz wystarczy, że klikniesz na dole “publikuj” i post za chwilę znajdzie się na Twoim koncie na IG.I tyle, gotowe 🙂

Jak planować posty na Instagramie?

Aby zaplanować post na IG przejdź najpierw przez punkty 1-6 z poprzedniego akapitu.

Następnie kliknij na strzałkę obok przycisku “publikuj” i wybierz “zaplanuj”. Teraz musisz wpisać tylko datę i godzinę publikacji i gotowe.

Teraz to dziecinnie proste, a przedewszystkim bezpieczne. A co najważniejsze – zdjęcia publikują się w naprawdę dobrej jakości.

Uwaga!

Facebook nowe opcje wprowadza po kolei wszystkim użytkownikom. Jeżeli nie masz jeszcze możliwości publikowania zdjęć na IG przez Creator to musisz uzbroić się w cierpliwość. Na pewno prędzej czy później ta możliwość zostanie dodana do Twojego konta.


Korzystałeś z Creator Studio już wcześniej?

Czy to dla Ciebie całkowita nowość?

Masz zamiar korzystać z tej opcji?

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 września 2019 23:12

Świetna wiadomość! Bardzo dziękuję

Mariola
Mariola
5 października 2019 17:16

Creat news!! Czegoś takiego potrzebowałam !! Już biegnę sprawdzić czy działa i u mnie:)

Bartosz
Bartosz
6 maja 2020 23:54

Pomocna rzecz, bardzo dziękuję za ten wpis. Pozdrawiam

Marcin KAMYK Kamiński
Marcin KAMYK Kamiński
25 sierpnia 2020 01:02

Zauważyłem, że jak dodaję zdjęcia przez aplikację Instagram, to nie są skompresowane na gridzie. Natomiast, gdy je wrzucam przez Creator Studio (PNG 1080x1080px) to foto jest czyste, lecz na grodzie jest już poszarpane. Czy u Was też fory na siatce, wrzucone przez creatora są tak mocno skompresowane?

Marcin KAMYK Kamiński
Marcin KAMYK Kamiński
Reply to  Emilia Kołodziejczyk
26 sierpnia 2020 19:41

Wrzucam zawsze 1080×1080 PNG.