Szukający desperacko pracy Lou Bloom wpada na pomysł, by filmować nocne wypadki i zbrodnie, po czym sprzedawać materiały lokalnej telewizji.

Chciałabym na początku rozwiać Wasze wątpliwości – ten film ma niewiele wspólnego z fotografią. Z filmem i telewizją bardziej. Ale nie o to tutaj chodzi. Wrzucam go, bo jest świetnym uzupełnieniem do mojej poprzedniej notki “Za każdym kadrem kryje się mnóstwo cierpienia”.

524875_1.1

 

Bardzo dosadnie pokazuje pogoń mediów za sensacją, śmiercią i tragedią ludzką. Mało ważne stają się jakiekolwiek normy moralne, a wysokość słupków oglądalności ma dużo większe znaczenie niż życie i szacunek do drugiego człowieka. Genialna kreacja głównego bohatera, jako psychopatę całkowicie pozbawionego uczuć, jeszcze bardziej podkreśla te aspekty.

Film na pewno nie należy do tych lekkich ale jak najbardziej polecam.

 

528743_1.1

 

528754_1.1

 

Zapisz

7
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paranoJa
Gość
paranoJa

Oglądałam Nightcrawlera ze trzy razy, w tym raz w kinie. Fenomenalny film.

Emilia Mańk
Gość
Emilia Mańk

A co Ci się w nim najbardziej spodobało? 🙂

paranoJa
Gość
paranoJa

tematyka – media, szołbizik – bardzo moja. no i Jake <3

Lifestylerka
Gość
Lifestylerka

Uwielbiam tego aktora! Zawsze gra w świetnych filmach no i przystojniak z niego;). Chociażby ze względu na niego na pewno ten film obejrzeć.

Rykoszetka
Gość
Rykoszetka

Bardzo duże wrażenie zrobił na mnie ten film!

Tatiana
Gość
Tatiana

Nie widziałam, ale zaraz to zmienię 🙂 Zanim zniknę – jeśli ktoś lubi oglądać dokumenty przedstawiające znanych fotografów to polecam film z tego roku: Mapplethorpe: Look At The Pictures.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=KrVYqB0geMo#action=share

Karol Nauman
Gość
Karol Nauman

To nie jest pogoń za sensacją. To pokazanie jak ekstremalna determinacja w dążeniu do celu tak modna obecnie prowadzi do ” sukcesu ” wiedza z poradnika i Ytuba bez krytycznego myślenia … Przerośnięte Ego pokolenia Y … tak powstają różne nacjonalizmy inne izmy … film wg. mnie średni 🙁 / i mam uzasadnienie.