Psychologia fotografii

o robieniu zdjęć z perspektywy psychologa

Futro: portret wyobrażony Diane Arbus (2006)

11 listopada 2016 Emilia Mańk 4 komentarze

Przeplatająca fakty z fikcją historia kontrowersyjnej fotograficzki Diane Arbus, która zdobyła sławę szokującymi zdjęciami ludzi żyjących na marginesie społeczeństwa. Młoda amerykańska fotografka Diane Arbus (Nicole Kidman) trafia za bramy posiadłości, w której wszyscy chodzą nago. By zrobić kilka wystudiowanych zdjęć, kobieta sama musi zdjąć ubranie. Parę lat wcześniej Diane, zafascynowana tajemniczym sąsiadem, mężczyzną od stóp do głów pokrytym włosami, postanawia zająć się fotografowaniem osób nieakceptowanych przez społeczeństwo.
źródło: HBO

Diana Arbus
Od razu nastawcie się na to, że ten opis nie będzie w ogóle obiektywny. Jestem szczerze zakochana w pracach Diane Arbus. Zaraz po Vivian Meier jest dla mnie największą inspiracją i chętnie oglądam wszystko, co jest z nią związane.

Co do samego filmu:
był ciekawy i przede wszystkim nie oczywisty. Sporo w nim niedopowiedzeń i skrótów myślowych ale ogólne wrażenie sprawia dobre. Pozwala chociaż w małym stopniu zrozumieć samą postać Diane Arbus i jej zamiłowanie do „innych” ludzi. No i wspaniała Nicole Kidman, która dodała charakteru całemu obrazowi.

Nie będę się jakoś bardzo długo rozpisywać na jego temat. Na pewno jest to ciekawa opcja do spędzenia miłego wieczoru przy dobrym filmie, a przy okazji możliwość dowiedzenia się jak i dlaczego tworzyli najlepsi.

Aaa i zwróćcie uwagę na te magiczne klatki z filmu:

Futro Diane Arbus
Futro Diane Arbus2
hq-promos-fur-an-imaginary-portrait-of-diane-arbus-16793654-1400-2141promos-fur-an-imaginary-portrait-of-diane-arbus-16793567-800-1229
futro-diane-arbus5
Więcej o Diane Arbus możesz przeczytać tutaj
A jej prace obejrzeć tutaj

Zapisz

#ciekawe#Diane Arbus#film#fotografia#fotografowie#historia fotografii

Previous Post

Next Post

%d bloggers like this: