Przeplatająca fakty z fikcją historia kontrowersyjnej fotograficzki Diane Arbus, która zdobyła sławę szokującymi zdjęciami ludzi żyjących na marginesie społeczeństwa. Młoda amerykańska fotografka Diane Arbus (Nicole Kidman) trafia za bramy posiadłości, w której wszyscy chodzą nago. By zrobić kilka wystudiowanych zdjęć, kobieta sama musi zdjąć ubranie. Parę lat wcześniej Diane, zafascynowana tajemniczym sąsiadem, mężczyzną od stóp do głów pokrytym włosami, postanawia zająć się fotografowaniem osób nieakceptowanych przez społeczeństwo.
źródło: HBO

Diana Arbus
Od razu nastawcie się na to, że ten opis nie będzie w ogóle obiektywny. Jestem szczerze zakochana w pracach Diane Arbus. Zaraz po Vivian Meier jest dla mnie największą inspiracją i chętnie oglądam wszystko, co jest z nią związane.

Co do samego filmu:
był ciekawy i przede wszystkim nie oczywisty. Sporo w nim niedopowiedzeń i skrótów myślowych ale ogólne wrażenie sprawia dobre. Pozwala chociaż w małym stopniu zrozumieć samą postać Diane Arbus i jej zamiłowanie do “innych” ludzi. No i wspaniała Nicole Kidman, która dodała charakteru całemu obrazowi.

Nie będę się jakoś bardzo długo rozpisywać na jego temat. Na pewno jest to ciekawa opcja do spędzenia miłego wieczoru przy dobrym filmie, a przy okazji możliwość dowiedzenia się jak i dlaczego tworzyli najlepsi.

Aaa i zwróćcie uwagę na te magiczne klatki z filmu:

Futro Diane Arbus
Futro Diane Arbus2
hq-promos-fur-an-imaginary-portrait-of-diane-arbus-16793654-1400-2141promos-fur-an-imaginary-portrait-of-diane-arbus-16793567-800-1229
futro-diane-arbus5
Więcej o Diane Arbus możesz przeczytać tutaj
A jej prace obejrzeć tutaj

Zapisz

4
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia Gryczana
Gość
Kasia Gryczana

A jakie piękne sukienki ma na sobie Nicole! Zaznaczyłam na Filmwebie do obejrzenia 🙂

Anna Sycz
Gość
Anna Sycz

I taki piękny czubaka 😉

Tatiana
Gość
Tatiana

O zaraz lecę oglądać 🙂 Dzięki!

Bomojezycietopodroz.pl
Gość
Bomojezycietopodroz.pl

Już od dawna mam w planach obejrzenie tego filmu.Dzięki za przypomnienie.