Tej pani chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Na pewno każdy z Was zna piękne fotografie tworzone przez Annie Leibovitz. Baśniowe stylizacje, zdjęcia celebrytów, mnóstwo fotografii, które przeszły do historii – to właśnie twórczość Annie.

Dokument “Annie Leibovitz: Życie w obiektywie” został wyreżyserowany przez jej siostrę, Barbarę Leibovitz i pokazuje jej życie osobiste i pracę od kuchni. Dowiemy się między innymi jak zaczęła się jej miłość do fotografii, współpraca z “The Rolling Stones” i posłuchamy wspomnień z najważniejszych wydarzeń w jej życiu. W dokumencie przedstawione są także historie kilku najbardziej znanych fotografii autorki – między innymi ostatniego zdjęcia Johna Lennona, który tuli się do Yoko Ono. Ciekawym wątkiem jest także jej związek z Susan Sontag, która była jej inspiracją do działania.

Nie wiem jak Wy ale ja bardzo lubię oglądać dokumenty o fotografiach. Słuchać jakie mają podejście do robienia zdjęć i jakie miejsce zajmują w ich życiu. Jest to także jedyna okazja do podejrzenia pracy największych fotografów. Jednym słowem – mnóstwo inspiracji i motywacji do pracy. Ten filmy nie jest inny, możliwość zajrzenia na backastage działalności fotografa daje niezłego kopa do działania.


Standardowe pytanie:

Oglądaliście? Jak wrażenia?
A może znasz podobny dokument wart zobaczenia?


 

1
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback
27 filmów o fotografii i fotografach

[…] Annie Leibovitz: Życie w obiektywie (2006) […]