David Bailey, a właściwie David Royston Bailey, to słynny brytyjski fotograf, autor portretów najznamienitszych osobowości XX wieku. Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi w sztuce fotografii, otrzymał również od królowej tytuł szlachecki. To jego życie było inspiracją do filmu “Powiększenie” Michelangelo Antonioniego i to on był również mężem Catherine Deneuve, której nigdy jednak nie udało się namówić go do nauki francuskiego. To wreszcie o nim krążą legendy: o jego zabawowej i ekstrawaganckiej naturze, a także wielu erotycznych podbojach.

źródło: filmweb

Dokument o tym, co najważniejsze jest podczas fotografowania drugiego człowieka. Szacunek, zainteresowanie, 100% zaangażowania. Bailey świetnie pokazuje nam jak współpracować z drugą osobą podczas sesji oraz jakie cechy powinien posiadać dobry fotograf.

Do tej pory oglądałam mało materiałów, które tak dokładnie pokazywały cały proces pracy z modelką podczas sesji. Zazwyczaj jest to skracane do niezbędnego minimum – tutaj rozmowa z modelką to jeden z ważniejszych elementów. Zresztą postać Baileya i jego podejście do fotografii jest bardzo intrygujące.

Jak ktoś lubi minimalizm w fotografii, to na pewno zainteresuje go ten film. Polecam 🙂

Jego prace możecie zobaczyć na przykład tutaj.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

3
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tatiana
Gość
Tatiana

Świetny dokument, oglądałam jakiś czas temu – pięknie to wszystko podsumowałaś 🙂

Martyna
Gość
Martyna

Zrobiłaś mi smaka na ten film, ale niestety nie ma możliwości obejrzeć go na stronie, którą podałaś 🙁

Emilia Mańk
Gość
Emilia Mańk

Czyli musieli już usunąć. Może gdzieś indziej uda się obejrzeć – trzeba poszukać 🙂