Psychologia fotografii

o robieniu zdjęć z perspektywy psychologa

David Bailey. Fotograf gwiazd (2010)

12 stycznia 2017 Emilia Mańk 3 komentarze

David Bailey, a właściwie David Royston Bailey, to słynny brytyjski fotograf, autor portretów najznamienitszych osobowości XX wieku. Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi w sztuce fotografii, otrzymał również od królowej tytuł szlachecki. To jego życie było inspiracją do filmu „Powiększenie” Michelangelo Antonioniego i to on był również mężem Catherine Deneuve, której nigdy jednak nie udało się namówić go do nauki francuskiego. To wreszcie o nim krążą legendy: o jego zabawowej i ekstrawaganckiej naturze, a także wielu erotycznych podbojach.

źródło: filmweb

Dokument o tym, co najważniejsze jest podczas fotografowania drugiego człowieka. Szacunek, zainteresowanie, 100% zaangażowania. Bailey świetnie pokazuje nam jak współpracować z drugą osobą podczas sesji oraz jakie cechy powinien posiadać dobry fotograf.

Do tej pory oglądałam mało materiałów, które tak dokładnie pokazywały cały proces pracy z modelką podczas sesji. Zazwyczaj jest to skracane do niezbędnego minimum – tutaj rozmowa z modelką to jeden z ważniejszych elementów. Zresztą postać Baileya i jego podejście do fotografii jest bardzo intrygujące.

Jak ktoś lubi minimalizm w fotografii, to na pewno zainteresuje go ten film. Polecam 🙂

Jego prace możecie zobaczyć na przykład tutaj.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

#ciekawostki#film#fotografia#historia fotografii#recenzja#znani fotografowie

Previous Post

Next Post

%d bloggers like this: