Psychologia fotografii

o robieniu zdjęć z perspektywy psychologa

Angel-a (2005) – współcześnie w czarno bieli

25 marca 2017 Emilia Mańk 9 komentarzy

André, nieudacznik życiowy i straszny pechowiec,poprada w problemy finansowe i postanawia rzucić się z mostu. Przez przypadek spotyka nieznajomą kobietę, której ratuje życie. W zamian ona postanawia mu pomóc.

Tak po krótce można opisać ten film, ja trafiłam na niego przez tę scenę:

Uprzedzając Wasze pytania: w filmie nie ma wątków związanych z fotografią ale jest… piękny. Na początku trochę z dystansem podchodziłam do niego, bo jak to współczesny film w czarno-bieli? Nie mogłam się bardziej mylić 🙂

„Angel-a” to historia zakompleksionego mężczyzny, który nie wierzy w siebie i swoje możliwości. Pewnego dnia spotyka na swojej drodzę kobietę – anioła, która wyjawia mu przepis na szczęście. Aby inni go szanowali musi najpierw pokochać siebie. Cała akcja to głównie dialogi między głównymi bohaterami, dlatego nie można wymagać od niej zbyt wielu zwrotów akcji, fajerwerków i takich tam.

Ale…

Zdjęcia są przepiękne!

Paryż sam w sobie jest niesamowicie fotogeniczny. A tutaj dodatkowo brak kolorów, które mogłyby nas rozpraszać, sprawia że zwracamy większą uwagę na same widoki. Z wielką przyjemnością podziwiałam kadry. Prawdziwa uczta dla oczu.

Jak szukacie czegoś lekkiego na wieczór, to polecam. A przy okazji może stać się inspiracją do ciekawych zdjęć.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z filmu.

Oglądaliście? Podobał Wam się? A może znacie podobne tego typu produkcje?

Zapisz

#anioł#czarno-białe#film#inspiracje#psychologia#wiara w siebie

Previous Post

Next Post

%d bloggers like this: