„Na początku był negatyw” Agnieszka Osiecka

Agnieszka Osiecka ukończyła Szkołę Filmową w Łodzi, gdzie od pierwszych lat uczęszczała na zajęcia z fotografii. Tam też poznała jej podstawy i zakochała się w robieniu zdjęć. Nie rozstawała się z aparatem przez co zdjęcia zajmowały szczególne miejsce w jej życiu. „Na początku był negatyw” to opowieść o obecności fotografii w codziennym życiu.

„O kompozycji w fotografii” Witold Dederko

Witold Dederko napisał wiele książek poświęconych teorii fotografowania. Ja w swojej biblioteczce posiadam trzy z nich: „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz”, „Sztuka fotografowania” oraz właśnie „O kompozycji w fotografii”, o której chciałabym Wam dzisiaj trochę więcej napisać.

„Vivian” Christina Hesselholdt

Dzięki Christinie Hesselholdt możemy spróbować zobaczyć perspektywę kobiety, która namiętnie fotografowała, łapała momenty, zapisywała je na kliszy fotograficznej i już nigdy więcej do nich nie wracała. Vivien była na pewno bardzo ciekawą osobowością, a fotografia stanowiła ważną część jej życia.